Povinnost registracnich pokladen 2016

Provozujeme obchod, ve kterém je obrat evidován pomocí pokladny. Zákazníci často chtějí platit za nakoupené zboží v cizí měně vždy v eurech. Je záznam o fiskální výši v cizí měně dodatečný?

Ve smlouvě s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, poplatníci DPH jsou povinni provádět tisk daňového dokladu nebo faktury za jakýkoli prodej a spravovat vytištěný dokument zákazníkovi.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, obdobně v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registračních pokladnách, který obsahuje informace, které by se měly dostat do fiskálního účtu, musíme nutně znamenat měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

https://pro-taneral.eu/cz/

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační pokladny splňovat, jsou uvedeny v oddíle 2 vyhlášky o technických podmínkách.

Ve studii § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto správného programu na prodej v obchodě by měl mít mimo jiné funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, nebo jeho zkratku, a předem naprogramovat danou změnu zadáním času a času změny; šetří čas a čas zahájení vedení evidence prodeje v jiné měně ve fiskálním povědomí a stále přepočítává hrubou částku tržeb do cizích měn, výsledek přepočtu s nákladem na jídlo a vyrovnání plateb musí být uzavřen ve fiskálním příjmu za fiskálním logem s uvedením měn ; přepočet musí být proveden s citlivostí nejméně šest desetinných míst a výsledek přepočtu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Pro označení zkratky jmen cizích měn se používají značky používané polskou polskou bankou.

Proto, pokud má daňový poplatník za cíl prodávat materiály o situaci spotřebitelů, kteří platí hodnotu v cizích měnách, musí mít v zásadě fiskální pokladnu, uspořádanou v práci, která umožní přepočet směnného kurzu.

Z formuláře, který je uveden ve studii, lze vyvodit závěr, že platba za nakoupené předměty má být zpracována v eurech, včas bude smlouva prezentována v zlotých. Nařízení o DPH neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, abychom přepočítali částku zlotého na euro.